19 טריקים מגניבים ללמד את התוכי שלכם

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

תוכים הם יצורים אינטליגנטיים ביותר. למעשה, חלק מסוגי התוכים כמו האפרור האפריקני יכולים לדבר עד 1000 מילים. אך האם יש טריקים נוספים שאפשר ללמד את התוכים שלנו לעשות? בטח שיש! במאמר הבא נציג לכם 19 טריקים מגניבים ללמד את התוכי שלכם לעשות – אז בוא נתחיל…

19 טריקים ללמד את התוכי

ללמד את התוכי לדבר

אמנם לא כל מיני התוכים יכולים לדבר, אבל רבים יכולים. לא כל המינים בעלי אותה יכולת וורבלית כמו הג׳אקו (אפרור אפריקני) , קוואקר ומקאו. אך גם האחרים יכולים ללמוד כמה מילים או צלילים.

לתוכים רבים, הדיבור בא באופן טבעי – הם פשוט מחקים את המטפלים שלהם. אבל בהחלט ניתן ללמד אותם להגיד מילים מסוימות. ככל שתהיו יותר חברותיים עם התוכי שלכם, כך הוא יוכל ללמוד יותר מילים.

ללמד את התוכי שלך לנפנף

חוץ מללמד את התוכים להגיד שלום, אפשר ללמד אותם גם לנופף.

כמובן, אין להם ידיים לנופף בדיוק כמונו, אבל הם בהחלט יכולים לנופף ברגליים.

כדי ללמד את התוכי שלכם לנופף, כל מה שצריך לעשות הוא לומר "נופף" ולגרום להם להרים את הרגל במטרה לדרוך על האצבע שלכם.

לפני שהם ממש עולים על האצבע שלכם, משכו את האצבע שלכם חזרה ושבחו את התוכי על שהרים את הרגל שלו! ואז, שוב, שוב ושוב.

ללמד את התוכי לעלות

למעשה ללמד את התוכי לעלות, הוא גם השלב המקדים שיעזור לכם ללמד אותו לנופף. תחילה למדו אותם את הפקודה "עלה".

לרוב, תוכים אוהבים לבלות עם בעליהם, אז ללמד אותם לקפוץ על האצבע שלכם זה ממש לא דבר קשה לעשות.

למרות זאת, תוכים מסוימים הם ביישנים יותר מאחרים ועשויים להסס "לעלות" על היד או האצבע שלכם. היו סובלניים ואפשרו לתוכי ללמוד בקצב שנוח לו איתו.

ללמד את התוכי להסתובב

לימוד הסיבוב מתחיל מתחיל בלימוד הפקודה 'סיבוב'.

ניתן ללמד את התוכי להסתובב באמצעות כמה פינוקים קטנים.

בחרו אחד מהמאכלים האהובים על התוכים שלכם והחזיקו אותו ביד. ברגע שתפשתם את תשומת הלב שלהם, אמרו להם "להסתובב" והזיזו את הפינוק לכיוון הסיבוב.

ברגע שהתוכי משלים את הסיבוב שלו, הם מקבלים את הפינוק. לאחר מספר חזרות התוכי ילמד לבצע את הפקודה גם ללא הפינוק ביד.

ללמד את התוכי לרקוד

הידעתם שלתוכים בעצם יש טעם מוזיקלי משלהם? מה גם שהם רקדנים טובים במיוחד…

למעשה, הם היצור היחיד בעולם שיכולים להחזיק קצב. מלבד היכולת הטבעית שלהם להתנועע בקצב המוסיקה, ניתן ללמד אותם לרקוד לפי פקודה. אֵיך? למדו אותם תחילה את נדנוד הראש וטלטולו על ידי ביצוע הפעולה ולאפשר להם לחקות את התנועות שלכם. פשוט החלו לטלט את הראש שלכם ושבחו אותם על ידי פינוק כאשר הם מתחילים לחכות אתכם. תוכלו גם להמתין כאשר הריקוד מתרחש באופן טבעי לצלילי המוסיקה ולשבח אותם בזמן הריקוד עם מילת הפקודה ״סמבה״ (ניתן להחליף למילה אחרת, הקפידו כי הפקודות לא ישמעו דומות על מנת למנוע בלבול).

ללמד את התוכי למתוח כנפיים

ללמד את התוכי למתוח כנפיים יכול לעזור בלימוד הריקוד.

הדרך המומלצת ביותר ללמוד זאת, היא לגרום לתוכי לעשות זאת באופן טבעי ואז לשבח אותם בהתאם.

הדרך השנייה היא באמצעות חיקוי. הכניסו את הידיים שלכם תחת בית השחי כמו ריקוד הציפורים ואז התחילו לנפנף בהן. ברגע שהתוכי מחקה את ההתנהגות, שבחו אותו עם פינוק.

ללמד את התוכי ללחוץ ידיים

ללמד את התוכי ללחוץ את היד שלכם דומה לאופן בו אתם מלמדים אותם לעלות או לנופף. אלא במקום שהם יעלו על היד שלכם, אתם צריכים לתת להם לשים את הרגל שלהם ביד שלכם. תוכלו לבחור את מילת הפקודה "לחץ יד", "תן יד".

ללמד את התוכי להשתמש בשירותים

בטח לא ידעתם שאפשר לאמן את התוכי לעשות צרכים בשירותים שלו …

אם אפשר ללמד כלב, אז למה אי אפשר ללמד תוכי?

הטריק הזה שימושי במיוחד כאשר מאפשרים לתוכי להסתובב בחופשיות מחוץ לכלוב שלו לעתים קרובות.

בכל פעם שאתם רואים את התוכי שלכם מתחיל לעשות צרכים, העבירו אותו למקום המיועד כדי שיוכלו להתחיל לשייך את המקום הזה לצרכיו. בכל פעם שהתוכי עובר ״לשירותים״ תגמלו אותו בפינוק. שימו לב שהטריק הזה לוקח הרבה עבודה ודורש סבלנות רבה.

ללמד את התוכי להביא

להביא הוא משחק נהדר לשחק עם התוכי. החזיקו את הפריט שאתם רוצים לגרום לו להביא ביד. הושיטו להם את היד. לאחר מספר פעמים, התוכי יתפוס את הפריט מהיד שלכם. תגמלו אותו כשהוא יעשה זאת. ברגע שהם מבינים "להביא" את החפץ, התחילו להרחיק את החפץ. לאחר הרבה תרגול, התוכי אף יתחיל לחפש את החפץ בית כדי להביא לכם אותו.

ללמד את התוכי איפה הגולה

משחק שכולנו שיחקנו פעם- החביאו גולה מתחת לאחת משלוש כוסות, ערבבו את הכוסות, וראו אם התוכי שלכם יכול למצוא את הכוס שמתחתיה נמצאת הגולה. לתוכים יש יכולת מדהימה לשחק את המשחק הזה.

קחו שלוש כוסות. החביאו גולה מתחת לאחת מהם. ערבבו את הכוסות (וודאו שהתוכי שלכם שם לב) ואז תנו לו לבחור כוס עם הרגל או המקור. תגמלו אותו בפינוק רק אם הם הצליחו למצוא את הגולה.

ללמד את התוכי לצקצק בלשון

צקצוק בלשון היא אחת מצורות התקשורת הטבעיות של התוכי. צקצוק לשון היא התנהגות חיובית שמשמעותה "אני מחבב אותך ואני לא רוצה לפגוע בך". אך ניתן ללמד פעולה זאת גם בפקודה, עשו זאת על ידי תגמול התוכי כאשר הוא עושה זאת באופן טבעי, הוסיפו מילת פקודה כמו ״צקצק״ או לחלופין, צקצקו בלשון ואפשרו לו לחקות את התנהגותכם.

ללמד את התוכי לשרוק

הדרך הטובה ביותר ללמד את התוכי לשרוק היא לשרוק בעצמכם. הם ינסו לחקות את ההתנהגות שלכם. כשהם יעשו זאת, תנו להם פינוק שהם אוהבים לאכול.

ללמד את התוכי לעלות על הכתף

תוכים רבים יושבים על הכתף של המטפלים שלהם באופן טבעי.

אם לתוכי אין כנפיים קצוצות, יהיה מאתגר ללמד אותם לשבת על הכתף מבלי לעוף משם. אבל ככל שתבנו איתם יותר אמון והקשר שלכם יהיה חזק יותר, כך יהיה קל יותר ללמד אותם. תחילה הניחו את התוכי על האצבע או על הזרוע. לאחר מכן, העבירו אותו בעדינות אל הכתף. תגמלו אותו בכל פעם שאתם עושים איתו צעד קדימה. בסופו של דבר הם יתרגלו לשבת על הכתף שלכם.

ללמד את התוכי להשתחוות

כדי לעשות זאת, החזיקו פינוק ביד בגובה העיניים. לאחר מכן, הזיזו את הפינוק לכיוון הקרקע עד שהתוכי שלכם ישתחווה. תגמלו אותו עם פינוק. חזרו על הפעולה עד שלא תצטרכו עוד להשתמש בפינוק כדי לגרום לתוכי להשתחוות בפקודה.

ללמד את התוכי לשחק מת

כדי ללמד את התוכי לשחק אותה מת, תנו לו את האצבע שלכם. ברגע שהתוכי מנסה לעלות, הזיזו את האצבע. זה יגרום לתוכי שלך ליפול על הגב.

כן, זה נשמע קצת אכזרי, אבל התוכי לא ייפגע עם נפילה קטנה, וכמובן עם הרבה שבחים ופינוקים הוא גם לא יכעס. ניתן לשים את האצבעות בצורת אקדח, או להשתמש במילים "באנג באנג", מה שבטוח זה שלא כל המטפלים מתחברים לזה.

ללמד את התוכי לרכוב על סקייטבורד

זה נשמע קשה, אבל זה למעשה קל יותר ממה שאתם חושבים

טריק זה הוא וריאציה של טריק ה"עלה" שבו אתם מבקשים מהתוכי לעלות לכם על האצבע. חשוב תחילה להמתין שהתוכי ירגיש בנוח לעמוד על הסקייטבורד לפני שאתם נותנים דחיפה. ברגע שהוא מרגיש בנוח, כל מה שצריך לעשות הוא ללמד אותם "לעלות", להישאר, ולרכב!

ללמד את התוכי לנענע את הראש "לא"

אפשר ללמד את התוכי לנענע את ראשו ״לא״ או להנהן בראשו ״כן״. כדי לעשות זאת, פשוט החזיקו פינוק ביד והזיזו אותו לכיוון שאליו תרצו שהראש שלהם ילך. בשביל לא, אמרו "לא" והזיזו את הפינוק מצד לצד. כדי ללמד כן, אמרו "כן" והזיז את הפינוק למעלה ולמטה.

ללמד את התוכי לנשק

תוכים הם יצורים חברתיים מאוד והם אוהבים להיות בקרבת המטפלים שלהם. תוכים רבים אפילו אוהבים להתכרבל כשמחזיקים אותם. אפשר ללמד את התוכי להתנשק, רק הקפידו לעשות זאת עם תוכי שאינו נושך.

ללמד את התוכי לשחק כדורסל

כל מה שצריך זה רשת כדורסל קטנה וכדור בגודל המתאים לתוכי. למדו את התוכי להרים את הכדור והראו לו איך לשים אותו ברשת. בכל פעם שהוא עושה את זה לבד, תגמלו אותו בפינוק.

בסופו של דבר, הם יטביעו את הכדור לבד בלי שום עזרה.

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

כותבת המאמר
כותבת המאמר

נעים מאוד, ריטה פסחוב. .אמא ל-3 וחובבת תוכים מושבעת. תוכים הם השילוב האולטימטיבי של בעל חיים חברותי, משעשע ואוהב רק ללא הפרווה שמכסה את הריצפה. מוזמנים לקראו עוד עלינו בעמוד האודות.

מאמרים נוספים