תוכי קוניור גרין צ׳יק (ירוק לחי)

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

תוכי קוניור גרין צ׳יק, הידוע גם בשם קוניור ירוק לחיים, הוא תוכי קטן ומקסים יליד דרום אמריקה. ציפורים שובות לב אלה פופולריות כחיות מחמד בשל אישיותן המרתקת, הצבעים היפים והגודל הקטן.

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של תוכי קוניור גרין צ׳יק הוא הנוצות הבהירות והחיות שלו, הכוללות גוונים ירוקים, צהובים, כחולים ואדומים. תוכים אלה הם יצורים חברתיים מאוד, הנראים לרוב בזוגות או בקבוצות קטנות. הם נהנים מתזונה של זרעים, פירות וחרקים, וידועים באופיים השובב והסקרן שלהם.

כחיות מחמד, תוכי גרין צ׳יק דורשים טיפול ותשומת לב כדי להבטיח שהם מנהלים חיים בריאים ומלאים. הם מחפשים אינטראקציה אנושית, וסוציאליזציה נכונה היא חיונית לרווחתם. מתן גישה לצעצועים, גירוי מנטלי ומרחב הולם לחקור, בוודאי יהפוך את התוכי המענג הזה לחבר חביב בכל בית.

תוכי קוניור גרין צ׳יק

מאפיינים פיזיים של תוכי קוניור גרין צ׳יק

גודל

התוכי ירוק הלחיים, המכונה גם קונור ירוק הלחיים, הוא תוכי קטן עד בינוני. הם מודדים בדרך כלל בין 25 עד 28 סנטימטרים, עם מוטת כנפיים של כ-35 סנטימטרים. משקלם הממוצע נע בין 60 ל-80 גרם.

וריאציות צבע

תוכי קוניור גרין צ׳יק מציגים מגוון צבעים מרהיבים. הצבע הראשוני של גופם הוא ירוק, עם גב ירוק כהה וכנפיים. ראשם מאופיין בכיפה שחורה-חום, לחיים אפורות חיוורות וגוון כחול עד סגול על הגרון. החזה והבטן מציגים גוון צהוב-כתום, המנוגד לנוצות האדומות הבולטות בחלק התחתון של הזנב. בנוסף לצבע הטבעי, תוכי לחיים ירוקים מגיעים במספר מוטציות צבע, כגון:

 • קינמון: ירוק רך וחיוור יותר עם ראש חום קינמון
 • אננס: משלב את צבע הקינמון עם דפנות צהובות וזנב אדום בוהק
 • טורקיז: מציג כחול טורקיז תוסס במקום הירוק הטבעי

מוטציות צבע אלו אינן נמצאות בטבע והן תוצאה של רבייה סלקטיבית בשבי.

גיל

לתוכי קוניור גרין צ׳יק תוחלת חיים ממוצעת של 15 עד 20 שנים בשבי, עם טיפול נאות, תזונה ותנאי חיים. בטבע תוחלת חייהם בדרך כלל קצרה יותר, נעה בין 10 ל-15 שנים, בשל איומים שונים כמו טרפה ואובדן בתי גידול. ניתן לקבוע את גילם על ידי התבוננות בצבע הנוצות, צבע העיניים והמראה הכללי. ככל שהם מתבגרים, נוצותיהם עשויות להראות סימני בלאי או דהייה, ועיניהם עשויות להראות שינויים עדינים בצבע.

התנהגות ואישיות

תוכי גרין צ׳יק נהנים מאינטראקציות חברתיות, לעתים קרובות מחפשים תשומת לב מהבעלים שלהם ויוצרים איתם קשרים חזקים. תוכים אלה הם אינטליגנטיים ביותר ויכולים ללמוד טריקים שונים ולחקות צלילים, מה שהופך אותם לבני לוויה מרתק.

למרות גודלם הקטן, תוכיים ירוקי לחיים יכולים להיות פעילים למדי. הם דורשים פעילות גופנית סדירה והרבה מקום לשחק בו. חשוב לספק להם מגוון של צעצועים כדי לשמור על גירוי נפשי ובידור. בנוסף, תוכים אלה הם לועסים טבעיים, כך שהבטחת שיש להם פריטים בטוחים ומתאימים ללעיסה חיונית לרווחתם.

תוכי קוניור גרין צ׳יק שקטים יחסית ממינים אחרים של תוכים, מה שהופך אותם למתאימים לאלו המתגוררים בדירות או לאלו שמעדיפים ציפורים פחות רועשות. עם זאת, עדיין יש להם קבוצה ייחודית של קולות, תוך שימוש בציוצים וחריקות עדינות כדי לתקשר. למרות שהם אולי לא מדברים מצוינים, הם עדיין יכולים ללמוד כמה מילים וביטויים, במיוחד עם הכשרה עקבית.

מבחינת התנהגות כלפי בעלי חיים אחרים, תוכי קוניור גרין צ׳יק יכולים להיות טריטוריאליים ומעט תוקפניים. הצגתם לציפורים או חיות מחמד אחרות צריכה להיעשות בזהירות ובפיקוח. חיוני לעקוב מקרוב אחר האינטראקציות שלהם ולספק מרחבי מגורים נפרדים במידת הצורך. עם הזמן והסבלנות, הם עשויים ללמוד לחיות בשלום עם חיות מחמד אחרות במשק הבית.

תזונה של תוכי קוניור גרין צ׳יק

דרישות יומיות

לתוכי תוכי לחיים ירוקים יש צרכים תזונתיים ספציפיים למדי כדי להישאר בריאים ומאושרים. התזונה היומית שלהם צריכה להיות מורכבת משילוב של:

 • מזון לציפורים בתערובת: חיוני לספק לתוכי שלך מזון איכותי ונטול אבק, שנוסח במיוחד עבור תוכים קטנים. התערובת צריכה להוות כ-50% מצריכת המזון היומית שלהם.
 • פירות וירקות טריים: הציעו לתוכי הלחיים הירוקות שלכם מגוון פירות וירקות טריים, כגון תפוחים, אגסים, בננות, פירות יער, עלים ירוקים וגזר. ודא שהפירות והירקות נשטפים היטב וללא זרעים או חרצנים. תוצרת טרייה צריכה להוות כ-40% מהתזונה שלהם.
 • זרעים ואגוזים: למרות שהם אוהבים זרעים ואגוזים, יש לתת אותם רק במתינות, מכיוון שהם עשירים בשומן. הגבל זרעים ואגוזים לכ-10% מהתזונה שלהם.

ודא שתמיד זמינים מים מתוקים עבור התוכי. כל שאריות מזון יש להסיר מדי יום כדי למנוע קלקול.

פינוקים מועדפים

תוכי קוניור גרין צ׳יק נהנים ממגוון פינוקים טעימים בנוסף לדרישות המזון היומיומיות שלהם. כמה מהמועדפים שלהם כוללים:

 • דוחן: הזרע הקטן והמזין הזה הוא פינוק אהוב על תוכים רבים, כולל תוכיים ירוקי לחיים. זוהי דרך מצוינת לתגמל התנהגות טובה או לספק חטיף מיוחד. זכור להציע דוחן במידה.
 • גרעיני חמניות: תוכיים אוהבים גרעיני חמניות, אך הם עתירי שומן, ולכן יש לתת אותם רק כפינוק מדי פעם.
 • פינוקי פירות וירקות: צור פינוקים מהנים ומזינים על ידי שיפוד חתיכות קטנות מהפירות והירקות האהובים עליהם כדי ליהנות מהתוכי הירוקה שלך.

דרישות בית גידול

טמפרטורה: תוכים אלה מעדיפים לחיות באזורים עם אקלים מתון, עם טמפרטורות הנעות בין 18°C ל-28°C. תוכיים ירוקי לחיים יכולים להתמודד עם תנודות טמפרטורה קלות, אבל חיוני לספק להם תנאים יציבים כדי להבטיח את שלומם.

מרחב: יש צורך במרחב נאות עבור תוכיים ירוקי לחיים להסתובב ולהתאמן. כלוב מתאים, לכל הפחות, צריך להיות ברוחב של 61 ס״מ, עומק של 45 ס״מ וגובה של 61 ס״מ. אחסון הכלוב שלהם עם מוטות ונדנדות יכול להועיל לבריאותם הפיזית והנפשית.

אינטראקציה חברתית: תוכים ירוקי לחיים הם יצורים חברתיים מאוד הנקשרים עם בן זוגם או בעליהם. זה חיוני לספק אינטראקציה אנושית קבועה או לזווג אותם עם תוכי ירוק לחיים אחר. חברות זו תורמת באופן משמעותי לאושרם ולבריאותם הרגשית.

תזונה: כדי לשמור על תזונה בריאה, יש להאכיל תוכיים ירוקי לחיים בתערובת ייעודית של תוכים, פירות וירקות טריים ומספר קטן של זרעים ואגוזים. מתן תזונה מאוזנת מבטיחה את הצרכים התזונתיים שלהם.

העשרה: תוכיים ירוקי לחיים דורשים גירוי נפשי כדי לשמור עליהם מאושרים. ספק צעצועים, פאזלים והזדמנויות לחיפוש מזון כדי לקדם התפתחות קוגניטיבית ולמנוע בעיות הקשורות לשעמום כמו קטיף נוצות.

על ידי התחשבות בדרישות בית הגידול הללו, תוכי גרין צ׳יק יכולים לחיות חיים בריאים ומספקים בשבי.

מחלות נפוצות

תוכי קוניור גרין צ׳יק, כמו עופות מחמד אחרים, עלולים להיפגע ממחלות שונות. כמה בעיות בריאות נפוצות שהם עלולים להתמודד איתם כוללים:

 • קדחת התוכים: זהו זיהום חיידקי הנגרם על ידי Chlamydophila psittaci. התסמינים כוללים אובדן נוצות, הפרשות מהאף ותרדמה.
 • זיהום בקיבה של עופות (AGY): משפיעה על מערכת העיכול של התוכי, מה שמוביל לירידה במשקל והקאות.
 • אספרגילוזיס: זיהום פטרייתי המשפיע על מערכת הנשימה של הציפור, וכתוצאה מכך לקשיי נשימה וירידה בתיאבון.
 • מריטת נוצות: למרות שאינה מחלה עצמה, התנהגות זו עשויה להצביע על בעיה בריאותית בסיסית, כגון טפילים, זיהומים חיידקיים או חסרים תזונתיים.

זה חיוני לבעלים לספק לתוכים שלהם סביבת מגורים נקייה ובטוחה ותזונה מאוזנת כדי למנוע מחלות אלו. בדיקות וטרינריות סדירות חיוניות גם לגילוי מוקדם וטיפול במחלות.

גרין צ׳יק

אימון תוכי קוניור גרין צ׳יק

תוכי גרין צ׳יק הם יצורים אינטליגנטיים וחברתיים וניתן ללמד אותם טריקים ופקודות שונות. עם זאת, סבלנות היא המפתח בעת אימון הציפורים הקטנות הללו. כדי להתחיל באימון, צור אמון בין התוכי למאמן. גישה עדינה ועקבית תניב את התוצאות הטובות ביותר.

התחל עם התנהגויות פשוטות כמו לעלות על אצבע או מוט. השתמש בפקודה כגון "שלב למעלה" ולחץ בעדינות על החזה של התוכי עם האצבע או המוט. תגמול הציפור בפינוק קטן כמו גרעיני חמניות או שבחים כשהיא מבצעת את הפעולה הרצויה יחזק באופן חיובי את ההתנהגות.

התקדמות לטריקים מתקדמים יותר כמו להסתובב במעגל או לחיצת ידיים. כדי ללמד אותם להסתובב במעגל, החזיקו לפניהם פינוק והזיזו אותו באיטיות בתנועת עיגול, ועודדו את התוכי לעקוב אחר הפינוק. לאחר מכן, הפק פקודה כמו "סיבוב". ללחיצת ידיים, הרם בעדינות את אחת מרגליו של הציפור תוך מתן הפקודה "טלטל". שוב, חיזוק עם פינוקים או שבחים הוא חיוני להצלחה.

ניתן להשיג גם ללמד את תוכי קוניור גרין צ׳יק לדבר, אבל עקביות היא חיונית. בחר מילה או ביטוי פשוטים וחזור עליהם לתוכי שלך מספר פעמים ביום. ודא שהסביבה שקטה תוך כדי ללמד אותם למזער הסחות דעת. ייתכן שייקח זמן עד שהציפור שלך תחקה את המילה, אבל עם סבלנות ותרגול עקבי, היא עשויה בסופו של דבר להתחיל לחקות את הצליל.

טיפים להדרכה:

 • הקפד על אימונים קצרים, כ-10-15 דקות, כדי לשמור על תשומת הלב של התוכי שלך.
 • השתמש תמיד בחיזוק חיובי כדי לאמן את הציפור שלך בהצלחה.
 • היה סבלני ועקבי לחזור על טריקים ופקודות.
 • הגבר בהדרגה את מורכבות הטריקים, ככל שהתוכי שולט במשימות פשוטות יותר.

זכור, אילוף התוכי אמור להיות חווית חיבור מהנה עבורך ועבור התוכי. קח את הזמן שלך, היה סבלני ותהנה כשאתה מחזק את הקשר שלך ומלמד את הציפור שלך כישורים חדשים.

תוכי גרין צ׳יק מגיע לרוב לאורך של 25 ס"מ מהמקור לזנב.

תזונה מאוזנת היטב עבור הקוניור גרין צ׳יק כוללת כופתיות באיכות גבוהה, פירות טריים, ירקות, ואגוזים וזרעים מדי פעם. הבטחת תזונה מגוונת חיונית לבריאותם.

בעוד שתוכי גרין צ׳יק יכולים ללמוד לחקות צלילים וכמה מילים, יכולת הדיבור שלהם מוגבלת בהשוואה לכמה מיני תוכים גדולים יותר. הם ידועים יותר בזכות השיחות והשריקות העליזות שלהם.

תוכי גרין צ׳יק מומלצים לרוב לבעלי התוכים, כולל למתחילים, בשל גודלם הוח, דרישות הטיפול הקלות יחסית ואישיותם הידידותית.

תוכי גרין צ׳יק הם בעלי תוחלת חיים ארוכה יחסית ויכולים לחיות כ-15 עד 20 שנים או יותר עם טיפול נאות.

תוכי גרין צ׳יק ידועים באופיים השובב והפעיל. הם נהנים לטפס, לחקור וללעוס צעצועים. הם יכולים גם להיות קוליים ולתקשר באמצעות מגוון צלילים.

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

כותבת המאמר
כותבת המאמר

נעים מאוד, ריטה פסחוב. .אמא ל-3 וחובבת תוכים מושבעת. תוכים הם השילוב האולטימטיבי של בעל חיים חברותי, משעשע ואוהב רק ללא הפרווה שמכסה את הריצפה. מוזמנים לקראו עוד עלינו בעמוד האודות.

מאמרים נוספים