תוכי פיונוס

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

תוכי פיונוס הם זן מרתק של תוכים שכבשו את ליבם של חובבי ציפורים רבים. תוכים בינוניים אלה הם ילידי מרכז ודרום אמריקה וידועים בנוצותיהם הכחולות והבהירות הייחודיות. עם זאת, תוכי פיונוס מגיעים במגוון צבעים, כולל ירוק, אדום וסגול, מה שהופך אותם לתוספת צבעונית לכל בית.

אחת התכונות הייחודיות של תוכי פיונוס היא הטבע השקט שלהם. שלא כמו מיני תוכים אחרים, תוכי פיונוס אינם ידועים בקריאותיהם הרועמות ולעתים קרובות מתוארים כבעלי קול רך ומלודי. זה הופך אותם לבחירה מצוינת עבור מגורים בדירות או עבור אלה המעדיפים משק בית שקט יותר. בנוסף, תוכי פיונוס ידועים באישיות העדינה והחביבה שלהם, מה שהופך אותם לחיית מחמד נהדרת עבור משפחות עם ילדים.

מאפיינים פיזיים

זוג תוכי פיונוס על עץ

תוכי פיונוס הם תוכים בגודל בינוני שאורכם נע בין 25-30 ס"מ ומשקלם כ-250-300 גרם. יש להם מבנה גוף חסון עם זנב קצר וכנפיים רחבות המאפשרות להם לעוף טוב. הנוצות שלהם הן בדרך כלל תערובת של ירוק, כחול וסגול, כאשר למינים מסוימים יש גם נוצות אדומות או חומות.

אחד המאפיינים המובהקים ביותר של תוכי פיונוס הוא טבעת העין החשופה שלהם, שהיא בדרך כלל לבנה או תכלת. יש להם גם כתם קטן של עור חשוף על הסנטר, שצבעו בדרך כלל ורוד או אדום. המקור שלהם קצר ועבה, עם קצה קעור שעוזר להם לפצח אגוזים וזרעים.

לתוכי פיונוס יש רגליים חזקות המותאמות להתיישב ולטפס. בהונותיהם מסודרות כך ששתי אצבעות מצביעות קדימה ושתיים מצביעות אחורה. זה מאפשר להם לאחוז בענפים ולטפס בקלות.

תזונה ותזונה

כאשר מדובר בהאכלת תוכי פיונוס, תזונה מאוזנת היא חיונית לשמירה על בריאותם ואושרם. התוכים דורשים תזונה עשירה בחומרים מזינים, ויטמינים ומינרלים.

בסיס התזונה שלהם צריך להיות מורכב מכופתיות איכותיות שנוסחו במיוחד עבור תוכי פיונוס. אנו ממליצים לבחור בכופתיות ללא צבעים, טעמים וחומרים משמרים מלאכותיים. כופתיות אלו אמורות להוות כ-70-80% מהתזונה היומית שלהם.

בנוסף לכופתיות, התוכים שלנו נהנים גם ממגוון פירות וירקות טריים. אנו ממליצים להציע שילוב של צבעים שונים כדי להבטיח שהם יקבלו מגוון של חומרים מזינים. כמה מהמועדפים שלהם כוללים תפוחים, גזר, ברוקולי ובטטה.

חשוב לציין שיש להימנע ממזונות מסוימים מכיוון שהם עלולים להזיק לתוכים שלנו. אלה כוללים שוקולד, אבוקדו, קפאין ואלכוהול.

אנו ממליצים גם להציע לתוכים מקור לסידן, כגון עצם או בלוק מינרלים, מכיוון שהם זקוקים למינרל זה לצמיחת עצם בריאה.

תוכי פיונוס

התנהגות וטמפרמנט

תוכי פינוס ידועים באישיות העדינה והחביבה שלהם. הם תוכים חברותיים שנהנים לבלות עם בעליהם. הם אינם רועשים כמו כמה מיני תוכים אחרים, מה שהופך אותם לבחירה טובה עבור מגורים בדירה.

הציפורים האלה אינטליגנטיות וסקרניות, לעתים קרובות חוקרות את הסביבה שלהן ומשחקות בצעצועים. ניתן לאמן אותם לעשות טריקים וללמוד התנהגויות חדשות, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור אלה שרוצים תוכי שניתן לאמן.

תוכי פיונוס בדרך כלל אינם תוקפניים, אך הם יכולים להפוך לטריטוריאליים אם הם חשים מאוימים. הם עלולים לנשוך אם הם מפחדים או מרגישים שפולשים לטריטוריה שלהם. עם זאת, עם הכשרה וסוציאליזציה נכונה, ציפורים אלה יכולות להיות מאוד ידידותיות.

רבייה של תוכי פיונוס

רבייה היא היבט חשוב במחזור החיים של תוכי פיונוס. כמגדלים אחראיים, עלינו להבטיח שהתוכים יהיו בריאים ומאושרים בסביבת הגידול שלהם. בחלק זה, נדון בהרגלי ההזדווגות, הקינון והטיפול בצאצאים של תוכי פיונוס.

הרגלי זוגיות

תוכי פינוס הם מונוגמיים, כלומר הם מזדווגים עם בן זוג אחד בלבד לכל החיים. במהלך עונת ההזדווגות, הנמשכת בדרך כלל מדצמבר עד מאי, התוכי הזכר יערוך ריקוד חיזור כדי למשוך את הנקבה. ריקוד זה כרוך בהנפת נוצותיו, הנעת ראשו והשמעת קולות שונים כדי להרשים את הנקבה.

ברגע שהנקבה תקבל את החיזור של הזכר, הם יזדווגו. תהליך ההזדווגות מהיר ולרוב אורך שניות ספורות בלבד. לאחר ההזדווגות, הנקבה תטיל ביצים תוך מספר ימים.

קינון

תוכי פיונוס מעדיפים לקנן בחללי עצים או תיבות קינון. כמגדלים, עלינו לספק להם סביבת קינון מתאימה המחקה את בית הגידול הטבעי שלהם. תיבת הקינון צריכה להיות עשויה מחומרים לא רעילים, והגודל צריך להתאים למין.

נקבת התוכי תטיל 2-4 ביצים, עליהן היא תדגור במשך כ-26-28 ימים. במהלך הזמן הזה, התוכי הזכר יספק מזון והגנה לנקבה ולביצים.

טיפול בצאצאים

לרגע שהביצים בוקעות, ההורים יתחלפו בהאכלה וטיפול בגוזלים. הגוזלים יהיו עם נוצות מלאות ומוכנים לצאת מהקן בסביבות גיל 8-10 שבועות. עם זאת, הם עדיין יסתמכו על הוריהם למזון והגנה למשך מספר שבועות נוספים.

כמגדלים, עלינו להבטיח שהגוזלים יהיו בריאים ומואכלים היטב בתקופה קריטית זו. אנחנו גם צריכים לספק להם סביבה בטוחה ונוחה לצמוח ולהתפתח.

זוג תוכי פיונוס אוהבים

בעיות בריאות

מחלות נפוצות

תוכי פיווס הם בדרך כלל תוכים בריאים, אך הם עדיין רגישים לכמה מחלות תוכים נפוצות. כבעלי תוכים אחראיים, עלינו להיות מודעים למחלות אלו ולנקוט באמצעים הנדרשים למניעתן. כמה מהמחלות הנפוצות ביותר המשפיעות על תוכי פיונוס כוללות:

  • Psittacosis: זהו זיהום חיידקי המשפיע על מערכת הנשימה של ציפורים. זה יכול להיות מועבר לבני אדם, לכן חשוב לנקוט באמצעי זהירות בעת טיפול בציפורים חולות.
  • אספרגילוזיס: זהו זיהום פטרייתי המשפיע על מערכת הנשימה של ציפורים. זה יכול להיגרם משאיפת נבגי עובש, ולכן חשוב לשמור על סביבת הציפור נקייה ויבשה.
  • וירוס פוליומה: זהו זיהום ויראלי המשפיע על מערכת העיכול והעצבים של ציפורים. זה יכול להיות קטלני, במיוחד אצל ציפורים צעירות.

טיפול מונע

טיפול מונע חיוני כדי לשמור על התוכי בריא ושמח. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למנוע מחלות נפוצות:

  • בדיקות רגילות של וטרינר: קחו את התוכי לווטרינר לבדיקות סדירות. זה יעזור לזהות כל בעיה בריאותית בשלב מוקדם ולמנוע מהן להחמיר.
  • סביבה נקייה: שמרו על הכלוב נקי ויבש. זה יעזור למנוע צמיחה של חיידקים ועובש.
  • תזונה מאוזנת: האכילו את התוכי שלכם בתזונה מאוזנת הכוללת פירות וירקות טריים, זרעים וכופתיות. זה יעזור לחזק את המערכת החיסונית שלו ולמנוע חוסרים תזונתיים.
  • פעילות גופנית: ספקו לתוכי שפע של הזדמנויות להתאמן ולשחק. זה יעזור לשמור על בריאות פיזית ונפשית.
  • בידוד: אם יש לכם יותר מציפור אחת, הכניסו כל תוכי חדש לבידוד למשך 30 יום לפחות לפני הכנסתו לשאר הלהקה. זה יעזור למנוע התפשטות של מחלות.
פנים של תוכי פיונוס

תוכי פיונוס כחיית מחמד

תוכי פיונוס הם בחירה פופולרית עבור אלה שמחפשים תוכי מחמד. הם ידועים בנוצות היפות שלהם, באישיות שובבה ובטבע השקט יחסית. בחלק זה, נדון במה שנדרש כדי לטפל בתוכי פינוס, כיצד לאמן אותו, ובחשיבות האינטראקציה החברתית.

טיפול בתוכי פיונוס

כשמדובר בטיפול בתוכי פינוס, יש כמה דברים שכדאי לזכור. בראש ובראשונה, הם דורשים כלוב מרווח עם הרבה מקום לנוע. יש לנקות את הכלוב באופן קבוע, ולספק מזון טרי ומים מדי יום. תוכי פיונוס דורשים גם תזונה מגוונת הכוללת פירות, ירקות ותערובת גלולה איכותית.

אימון ואילוף

אימון תוכי פיונוס הוא חלק חשוב בבעלות על תוכי. הם תוכים אינטליגנטיים שניתן ללמד אותם מגוון של טריקים והתנהגויות. עם זאת, אילוף תמיד צריך להיעשות באמצעות טכניקות חיזוק חיוביות. אימון מבוסס ענישה יכול להזיק לתוכי ועלול לפגוע בקשר בין התוכי לבעליו.

אינטראקציה חברתית

תוכי פיונוס הם יצורים חברתיים ודורשים אינטראקציה קבועה עם בעליהם. הם נהנים לדבר איתם ולשחק איתם, והם משגשגים מתשומת לב. על בעליהם לבלות זמן עם התוכי שלהם בכל יום, לספק להם צעצועים ופעילויות כדי לבדר אותם.

בסך הכל, תוכי פיונוס יכולים ליצור חיות מחמד נפלאות עבור אלה שמוכנים להשקיע זמן ומאמץ כדי לטפל בהם כראוי. עם הטיפול, ההדרכה והאינטראקציה החברתית הנכונים, הם יכולים להיות תענוג בבית.

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

כותבת המאמר
כותבת המאמר

נעים מאוד, ריטה פסחוב. .אמא ל-3 וחובבת תוכים מושבעת. תוכים הם השילוב האולטימטיבי של בעל חיים חברותי, משעשע ואוהב רק ללא הפרווה שמכסה את הריצפה. מוזמנים לקראו עוד עלינו בעמוד האודות.

מאמרים נוספים