תוכי לורי

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

תוכי לורי קשת, ידוע בזכות הנוצות הצבעוניות והמדהימות שלו. מקורום באוסטרליה. הציפורים הללו מציגות מגוון צבעים, והפכו פופולריות כחיות מחמד ברחבי העולם בשל היופי והאינטליגנציה שלהן.

בבית הגידול הטבעי שלהם, לוריקי הקשת מתגוררים בעיקר ביערות גשם. התזונה שלהם מורכבת בעיקר מצוף, פירות ואבקה, תוך שימוש בלשונות מיוחדות כדי לחלץ את המעדנים הללו מפרחים. התוכים הם יצורים חברתיים עם התנהגות שובבה ואינטראקטיבית.

כשזה מגיע למראה המרהיב שלהם, השם "לורי קשת" מתאים ללא ספק. עם שילוב צבעוני של נוצות כחולות, ירוקות, כתומות ואדומות, לציפורים הללו יש מראה שלעולם לא מפסיק ללכוד את תשומת הלב.

זיהוי תוכי לורי

תכונות פיזיות

תוכי לורי הוא תוכי בגודל בינוני. תוכים אלה בדרך כלל באורך של 20 עד 35 ס״מ ומשקלם 75 עד 157 גרם. הציפור מזוהה בקלות על ידי ראשה הכחול הבוהק, שעובר לירוק עז על כנפיה, גבה וזנבה. החזה מעוטר בתערובת של נוצות כתומות, אדומות וצהובות, היוצרות שיפוע דמוי קשת.

מקור הלורי הוא ייחודי, עם לשון בקצה המיועדת לאכילה של צוף מפרחים. מלבד הצבע המרשים, לתוכי לורי יש שתי תכונות עיקריות המסייעות בזיהויו:

  • עיניים: ללורי קשת יש עיניים חומות כהות, בולטות על רקע הנוצות התוססות שלהן. יש להם ראייה יוצאת דופן, חיונית לזיהוי מגוון צבעים בעת חיפוש אחר פרחים עשירי צוף.
  • כפות הרגליים: לכפות הרגליים שלהם שתי אצבעות פונות קדימה ושתי אצבעות פונות לאחור, מה שמאפשר להם לאחוז בענפים ביעילות בזמן האכלה או ניווט בעצים.

הקול והצליל של תוכי לורי

לתוכי לורי יש קול פטפטני מובהק שמבדיל אותם מתוכים אחרים. יש להם מגוון שיחות, כולל צווחות צווחניות ומתגלגלות שיכולות להיות די חזקות. הקול שלהם משמש לתקשורת בתוך הלהקה, להזהיר אחרים מפני סכנה, או להביע עונג בעת גילוי מקור מזון.

בנוסף לשיחות שלהם, הם גם מפיקים מגוון של רעשים שקטים יותר ומפטפטים בזמן שהם מתרועעים או מתחכמים. הרפרטואר הקולי שלהם מאפשר להם לחזק את הדינמיקה הקבוצתית ההדוקה שלהם ולשמור על קשר עם חבריהם בזמן שהם משוטטים בבית הגידול שלהם.

הרגלי תזונה והאכלה

לורי קשת ניזונים בעיקר מצוף ואבקה מפרחים שונים. לשונותיהם בקצה מותאמות במיוחד למטרה זו, ומאפשרות להם לאסוף ביעילות צוף ואבקה מצמחים בבתי הגידול המקומיים שלהם.

מלבד תזונת הצוף העיקרית שלהם, הם צורכים גם מגוון של פירות ופירות יער, המספקים ויטמינים ומינרלים חיוניים. חלק מהפירות שהם נהנים לאכול כוללים תאנים, תפוחים וענבים. בנוסף, לורי הקשת צורכים מדי פעם חרקים וזחלים, מה שמעניק להם חלבון נוסף לבריאותם הכללית.

למי ששומר על לורי קשת בשבי, חיוני לספק להם תזונה המחקה את הרגלי התזונה הטבעיים שלהם. תערובות צוף ואבקה ייעודיות זמינות לרכישה למטרה זו, בעוד שיש להציע גם פירות וירקות טריים כדי להבטיח את מילוי הצרכים התזונתיים שלהם. מזונות שיש לכלול בתזונה שלהם צריכים להיות:

  • תערובת נקטר: שילוב של תערובת נקטר שנרכשה בחנות או תוצרת בית, מוכנה עם מים.
  • פירות: תפוחים קצוצים, ענבים ופירות אחרים ללא זרעים או חרצנים.
  • ירקות: חתיכות קטנות של ירקות מבושלים או חיים כגון גזר, עלים ירוקים ותירס.
  • חלבון: חרקים כגון תולעי קמח או צרצרים, המוצעים מדי פעם.

חשוב להימנע מהאכלת לורי קשת בכל מזון עשיר בסוכר, כגון דבש או סירופ, מכיוון שהוא עלול להוביל לבעיות בריאותיות. גם גרעיני חמניות וזרעים עתירי שומן אחרים אינם מתאימים לתוכים אלו.

שמירה על אזור האכלה נקי חיונית כדי למנוע צמיחה של חיידקים ופטריות מזיקים. יש לנקות ולחטא את כוסות ההאכלה וכלי המים שלהם מדי יום, ויש להסיר כל מזון טרי שלא נאכל מיד כדי לשמור על היגיינית סביבתם.

לורי קשת ובני אדם

כחיות מחמד, לורי קשת דורשים הרבה תשומת לב וטיפול. הם זקוקים לתזונה מיוחדת של צוף ופירות, והם זקוקים להרבה מקום כדי לעוף ולחקור את הסביבה שלהם. עם טיפול נאות, ציפורים אלה יכולות ליצור קשרים חזקים עם המטפלים שלהם, להציע חברות ובידור שובה לב.

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

כותבת המאמר
כותבת המאמר

נעים מאוד, ריטה פסחוב. .אמא ל-3 וחובבת תוכים מושבעת. תוכים הם השילוב האולטימטיבי של בעל חיים חברותי, משעשע ואוהב רק ללא הפרווה שמכסה את הריצפה. מוזמנים לקראו עוד עלינו בעמוד האודות.

מאמרים נוספים