תוכי דררה

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

תוכי דררה הם זן אניגמטי וצבעוני של תוכי, ציפורים בהירות נוצות אלה זכו לשמם מהדפוס המובהק דמויי טבעת שסביב צווארם. התוכים ידועים כאינטליגנטים, שובבים ובעלי יכולת הסתגלות יוצאת דופן.

תוכים חברותיים אלו הם תוכים בגודל בינוני, עם נוצות בולטות, גוף ירוק ותוסס ומקור אדום. יש להם קולות מדהימים שנעים בין קריאות רכות ומלודיות ועד לצרחות צורמניות, מה שהופך אותם לאחד התוכים הקולניים בעולם.

זוג תוכים דררות

סיווג ותכונות של תוכי דררה

תוכי דררה בעלי שילוב ייחודי של צבעים ודוגמאות. יש להם גוף ירוק עז עם טבעת בצבע ורדרד סביב הצוואר. לזכרים יש טבעת שחורה סביב צווארם, בעוד שלנקבות חסרה הטבעת או שיש להן טבעת בהירה יותר. לתוכים אלה יש גם זנב ארוך יחסית, מה שהופך אותם לייחודיים בין מיני תוכים אחרים.

התוכיים הללו ידועים גם ביכולתם לחקות דיבור אנושי, מה שהופך אותם לחיות מחמד פופולריות ברחבי העולם. עם טיפול נאות, תוכי דררה יכול לחיות עד 20-30 שנים בשבי.

תוכי דררה עף

תזונה של תוכי דררה

תוכי דררה ידועים בתזונה המגוונת שלהם. בטבע, הם ניזונים בעיקר מפירות, זרעים, צוף ופרחים. הם ידועים גם כאוכלי אגוזים, פירות יער וסוגים שונים של צמחייה. התזונה שלהם מורכבת לא רק מצמחים, אלא גם מחרקים קטנים וחסרי חוליות שהם מוצאים בסביבתם.

כשזה מגיע לפירות ופירות יער, הם אוהבים לאכול תאנים, צימוקים, גויאבה ומשמש. תוכי דררה מראים גם העדפה חזקה לזרעים כמו זרעי חמניות, דוחן וזרעי כנרים. בנוסף לאלה, הם אוכלים פרחים וצוף של צמחים שונים.

חשוב להיות זהירים בתזונה של תוכי דררה, מכיוון שהיא משפיעה על הבריאות והרווחה הכללית שלהם. מתן תזונה מאוזנת ומגוונת היא המפתח עבור תוכים אלה. תערובת מומלצת לתזונה שלהם יכולה לכלול:

 • 50% תערובת ייעודית: נוסחה המיועדת במיוחד עבור תוכים, מכילה חומרים מזינים חיוניים.
 • 30% ירקות: ברוקולי, גזר, אפונה ירוקה ועלים ירוקים כמו תרד הם אפשרויות נהדרות.
 • 20% פירות: תפוחים, בננות, ענבים ותפוזים יכולים לספק ויטמינים הדרושים.

בנוסף למזון שלהם, אספקת מים טריים היא חיונית. יש לנקות כלים של מזון ומים באופן קבוע כדי לשמור על היגיינה טובה.

חשוב לדעת שכמה מזונות וצמחים יכולים להיות רעילים עבור תוכי דררה. הימנעו מלהאכיל אותם באבוקדו, שוקולד, חריצי פירות, בצל או שום. כמו כן, הרחיקו אותם מצמחי בית כמו חבצלות ופילודנדרון, מכיוון שהם עלולים להזיק אם נבלעים.

התנהגות ותקשורת של תוכי דררה

תוכי דררה ידוע באופיו החברתי והתוסס. לעתים קרובות הם חיים בלהקות גדולות ומתקשרים באמצעות מגוון קולות. השיחות שלהם כוללות פטפוטים, חריקות ואפילו חיקוי, כשכמה תוכים מסוגלים לחקות דיבור אנושי. הם גם משתמשים בשפת גוף, כמו נפנוף כנפיים והטלת ראשם, כדי לאותת על מצב רוחם וכוונותיהם.

בטבע, תוכים אלה מציגים התנהגות טריטוריאלית חזקה, במיוחד בעונת הרבייה. הם מקימים אתרי קינון בחללי עצים ופועלים יחד עם בן זוגם כדי להגן על הטריטוריה שלהם. תוכי דררה הם מונוגמיים, כלומר יוצרים קשרים ארוכי טווח עם בן זוג בודד.

מכיוון שהם יצורים סקרנים ואינטליגנטים באופן טבעי, תוכי דררה לומדים במהירות וניתן לאמן אותם לבצע מגוון משימות. זה בולט במיוחד בשבי, שבו הם יכולים ללמוד טריקים, לפתור חידות ולתקשר עם המטפלים האנושיים שלהם. הם אמנם תוכים ידידותיות ונגישים, אבל לפעמים הם עלולים להפוך לתובעניים או מאתגרים אם לא מספקים להם סוציאליזציה נכונה וגירוי נפשי.

מחזור רבייה

טקסי זיווג

כחלק מהחיזור, הזכרים מבצעים סדרה של תצוגות, כולל מתיחת צווארם, נדנוד ראשם ופריסת נוצות הזנב. תצוגות אלו משמשות למשוך נקבה ולבסס את הדומיננטיות של הזכר.

הזכרים גם יאכילו את הנקבות כסוג של חיזור. במהלך תהליך זה, הם מחזירים מזון לפה של הנקבה, ומדגימים את יכולתם לספק ולטפל בבת הזוג שלהם.

מחזור חיים

לתוכי דררה יש מחזור חיים שעוקב בדרך כלל אחר השלבים הבאים:

 1. הטלת ביצים: נקבות מטילות ביצים בחללים, בדרך כלל בשקעי עצים או חללים אחרים המתרחשים באופן טבעי או שנוצרו באופן מלאכותי. גודל ההטלה משתנה בין 3 ל-6 ביצים, עם ממוצע של 4.
 2. דגירה: הנקבה דוגרת על הביצים במשך כ-22-24 ימים. חשוב לציין שהזכר לוקח אחריות על האכלת הנקבה במהלך הדגירה.
 3. בקיעה: הגוזלים בוקעים ורודים ועיוורים, עם שכבה דקה בלבד של נוצות פוך. במהלך השבועות הראשונים, האם נשארת בקן כדי לטפל ולהגן על הגוזלים, בעוד הזכר מביא מזון למשפחה ללא הרף.
 4. פליטה: לאחר כ-5 עד 6 שבועות, התוכינים הצעירים הופכים לבעלי נוצות מלאים ומתחילים ללמוד לעוף. פרישת הכנפיים מתרחשת בדרך כלל בין גיל 6 ל-8 שבועות.
 5. עצמאות: בסביבות 10-14 שבועות, התוכונים הקטנים הופכים לעצמאיים ומתחילים לצאת מאזור הקינון. הם עדיין מסתמכים על הוריהם לאוכל, אך עוברים בהדרגה למציאת מזון בעצמם.

אינטראקציה עם בני אדם

תוכי דררה, הוא זן תוכים פופולרי הידוע בצבעיו המדהימים וביכולתו לחקות דיבור אנושי. מקורו באפריקה ובאסיה, אך ניתן למצוא אותו גם בחלקים שונים של העולם, כגון אירופה וצפון אמריקה, עקב בריחה או שחרור מכוון מהשבי.

כחיות מחמד

אנשים נמשכים לרוב לתוכים האלה כחיות מחמד בגלל אופיים השובב והאישיות המקסימה שלהם. הם יצורים סקרנים ונוטים להסתדר היטב עם בני אדם, ולעתים קרובות יוצרים קשרים חזקים עם בעליהם. עם זאת, הבעלים של תוכי דררה כרוך באחריות, שכן ציפורים אלה דורשות טיפול הולם וגירוי נפשי.

בעלים פוטנציאליים צריכים להיות מוכנים לספק:

 • כלוב מרווח עבור התוכי שלהם לחיות בנוחות
 • מגוון של צעצועים ומוטות לגירוי נפשי ופיזי
 • תזונה מאוזנת היטב המורכבת מזרעים, פירות וירקות

כאשר ניתן טיפול נאות, ידוע כי תוכי חיים אלו תוחלת חיים של עד 30 שנים בשבי. למרות שהם בדרך כלל ציפורים ידידותיות, האישיות היוצאת שלהן יכולה לכלול גם פס עיקש. הכשרה עקבית וסבלנית חיונית לבניית מערכת יחסים חזקה וארוכת טווח בין תוכי דררה ורדים לבעליו.

חשוב לציין כי בעלות על תוכי דררה עשויה שלא להתאים לכולם. הם יכולים להיות רועשים למדי, במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות והערב, מה שעלול להפריע במצבי חיים מסוימים. יתרה מכך, בשל יכולתם יוצאת הדופן לחקות צלילים, הם עלולים לקלוט מילים או ביטויים לא רצויים, שעלולים להיות מביכים עבור בעליהם.

תוכי דררה מגיע בדרך כלל ל 35 עד 43 ס"מ, כולל נוצות הזנב שלהם.

תזונה מאוזנת לתוכי דררה כוללת כופתיות איכותיות, פירות טריים, ירקות, אגוזים, זרעים ופינוקים מדי פעם. הבטחת תזונה מגוונת חיונית לבריאותם.

כן, תוכי דררה מסוגלים ללמוד לחקות צלילים, מילים וביטויים. הם נחשבים לדברנים טובים ויכולים לפתח אוצר מילים נרחב עם הכשרה נכונה.

תוכי דררה יכולים להתאים למתחילים מכיוון שקל יחסית לטפל בהם ובעלי אישיות ידידותית. עם זאת, הם עדיין דורשים מסירות וטיפול נאות.

תוכי דררה הם בעלי תוחלת חיים ארוכה יחסית ויכולים לחיות כ-20 עד 30 שנה או יותר עם טיפול נאות.

תוכי דררה ידועים באופיים השובב והפעיל. הם נהנים לטפס, לחקור וללעוס צעצועים. הם יכולים גם להיות קולניים ויש להם מגוון של ציוצים ושיחות.

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

כותבת המאמר
כותבת המאמר

נעים מאוד, ריטה פסחוב. .אמא ל-3 וחובבת תוכים מושבעת. תוכים הם השילוב האולטימטיבי של בעל חיים חברותי, משעשע ואוהב רק ללא הפרווה שמכסה את הריצפה. מוזמנים לקראו עוד עלינו בעמוד האודות.

מאמרים נוספים