קוניור שמש

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

קוניור שמש, הוא תוכי קטן, תוסס ומקסים שמקורו בדרום אמריקה. הוא ידוע בצבעים המרהיבים שלו, שנעים מצהובים וכתומים עזים ועד לגוונים של ירוק וכחול.

בטבע, קוניור השמש משגשג בסביבות הטרופיות של מדינות כמו ברזיל, גיאנה וונצואלה. הוא יצור חברתי, הנראה לעתים קרובות בלהקות, תוכים אלו אוכלים פירות, זרעים וחרקים ביערות הגשם. עקב אובדן בתי גידול ולכידה עבור סחר בתוכים, קונורי השמש נחשבים כעת בסכנת הכחדה.

כחיות מחמד, קוניורי השמש דורשים תזונה מאוזנת היטב, שפע של אינטראקציה חברתית וגירוי נפשי באמצעות פעילויות וצעצועים. עם טיפול נאות, תוכים אינטליגנטיים אלו יכולים ללמוד לחקות דיבור אנושי ולבצע טריקים משעשעים, תוך יצירת קשרים חזקים עם המטפלים שלהם.

התנהגות של קוניור שמש

חיבור עם בני אדם

קוניורי שמש ידועים בקשר החזק שלהם עם בעליהם. הם תוכים מלאי חיבה, שובבים ואנרגטיים שצריכים לאינטראקציה חברתית. ידוע שהם מתכרבלים עם האדם האהוב עליהם, לעתים קרובות אפילו מתכרבלים בשיער או בצווארם של המטפלים.

כדי לחזק את הקשר בינכם לבין קוניור השמש שלכם, חיוני לספק לו תשומת לב קבועה, גירוי נפשי ומגע פיזי. אפשרו לתוכי להתיישב עליכם או לידכם, כמו גם לעסוק במשחקים אינטראקטיביים. זה יעזור לבנות אמון, לספק העשרה נפשית ולשמור על הקוניור שמש מאושר.

תקשורת

תוכי קוניור שמש מתקשרים בדרכים שונות, תוך שימוש גם בקוליות וגם בשפת גוף. הם ידועים בשיחות הקולניות והגבוהות שלהם ועשויים להשתמש בהם כדי להביע התרגשות, רעב או אפילו מצוקה.

  • התרגשות: קוניור שמש עלול לשחרר קריאה חדה וצורמנית כאשר הוא רואה את האדם האהוב עליו, מגלה צעצוע מגרה או מזהה פינוק טעים. שפת הגוף שלהם גם תפגין התרגשות, שעשויה לכלול נפנוף בכנפיים והטלת ראש.
  • רעב: קוניור שמש רעב עשוי לתקשר זאת על ידי קול רם, התקרבות לקערת האוכל שלו וחיטוט בה, או אפילו כרסום באצבעותיך.
  • מצוקה: קוניור השמש עלולים לצרוח או לזעוק כשהם מרגישים לחוצים או מפוחדים. תוכי מפוחד או לחוץ עלול גם לנפח את נוצותיו, לכופף את גופו או להתנדנד קדימה ואחורה.

זכור שכל תוכי הוא ייחודי, והבנת סגנון התקשורת האינדיבידואלי שלהם חיונית לבניית קשר חזק ומתן הטיפול הטוב ביותר. שימו לב לקוליות ולשפת הגוף של הקוניור שמש שלכם כדי להבין את הרגשות והצרכים שלהם.

להקת קוניור שמש

טיפול בקוניור שמש

דרישות תזונתיות

תוכי קוניור שמש, כמו כל התוכים, דורשים תזונה מאוזנת ומגוונת כדי לשגשג. כן]תיות איכותיות צריכות להוות כ-60-70% מהתזונה שלהם, כשהיתרה מורכבת מפירות טריים, ירקות ומספר מוגבל של זרעים ואגוזים. כמה מרכיבים מרכזיים בתזונה שלהם כוללים:

  • כופתיות: בחרו כופתיות איכותיות שתוכננו במיוחד עבור קונורים או תוכים בגודל דומה.
  • פירות וירקות: קוניורי השמש נהנים ממגוון של פירות וירקות טריים כגון תפוחים, תפוזים, פירות יער ועלים ירוקים. הקפד להסיר זרעים, חרצנים וקליפות בלתי אכילות לפני ההגשה.
  • זרעים ואגוזים: במידה, זרעים ואגוזים יכולים להיות פינוק מזין עבור קוניור שמש. הימנע ממתן כמויות גדולות, מכיוון שהן עשירות בשומן ועלולות לתרום להשמנה.

זכור לספק מים טריים מדי יום, ולהיות זהיר לגבי מזונות רעילים פוטנציאליים, כגון אבוקדו, שוקולד ומשקאות המכילים קפאין או אלכוהול.

פעילות גופנית והעשרה

קוניור שמש הם תוכים פעילים ואינטליגנטיים שזקוקים לפעילות גופנית סדירה ולגירוי מנטלי. הנה כמה דרכים לשמור אותם מאושרים ובריאים:

  • זמן מחוץ לכלוב: אפשרו לתוכי לבלות לפחות 3-4 שעות ביום מחוץ לכלוב כדי למתוח את כנפיו, לחקור ולתקשר איתכם. ודאו שהחדר בטוח וללא סכנות.
  • צעצועים: ספקו מגוון של צעצועים כדי לעודד משחק ופעילות גופנית. החליפו צעצועים באופן קבוע כדי למנוע שעמום. כללו צעצועים לחיפוש מזון וצעצועים שניתן ללעוס או להרוס.
  • מוטות: הציעו מספר רב של מוטות מחומרים, קטרים ומרקמים שונים כדי לתמוך בשרירי כף הרגל בריאים ולהפחית פצעי לחץ. מוטות עץ טבעי עם קליפה הם אידיאליים, שכן הם מאפשרים גם תחזוקה של המקור.
  • אינטראקציה חברתית: קוניורי השמש הם יצורים חברתיים וזקוקים לחברות, בין אם מתוכי אחר או מהמטפל האנושי. הקדישו זמן מדי יום לשיחה, משחק והתקשרות עם קוניור השמש שלכם.

בעיות בריאותיות נפוצות אצל קוניור שמש

חלק זה ידון בקצרה בבעיות בריאותיות נפוצות שיכולות להשפיע על תוכי קוניור שמש.

טפילים: קוניור השמש יכולים להיות רגישים לטפילים פנימיים וחיצונים כאחד. לכן, חיוני לקבוע בדיקות וטרינר קבועות למניעת הדבקות. טפילים כגון קרדית, כינים ותולעים עלולים לגרום למצוקה לציפור ולהשפיע לרעה על בריאותם הכללית.

חוסר איזון תזונתי: תזונה מאוזנת היא חיונית לרווחתו של הקוניור. תזונה לא מספקת עלולה להוביל למחסור או לצריכת יתר של חומרים מזינים מסוימים. זיהומים חיידקיים ופטרייתיים יכולים לנבוע גם משיטות האכלה לא נאותות. מתן תזונה מגוונת, כולל פירות טריים, ירקות וכופתיות איכותיות, יכולה לסייע במניעת חוסר איזון תזונתי.

בעיות נשימה: קוניור שמש יכול לפתח בעיות נשימה עקב גורמים שונים, כגון איכות אוויר ירודה, אוורור לא מספיק או חשיפה לעשן סיגריות. סימנים לכך שלתוכי שלכם עשויה להיות בעיה בדרכי הנשימה כוללים צפצופים, נשימה כבדה או הפרשות מהאף. אם אתם מבחינים באחד מהתסמינים הללו, פנו מיד לטיפול וטרינרי.

מריטת נוצות: מתח או חוסר גירוי עלולים להוביל למריטת נוצות כפייתית. כתוצאה מכך, התנהגות הרסנית זו עלולה לגרום לזיהומים בעור, לצלקות או אפילו לאובדן נוצות קבוע. אספקת סביבה מעשירה עם שפע של צעצועים, מוטות ואינטראקציה חברתית יכולה לעזור להפחית מתח ולמנוע מריטת נוצות.

קוניור שמש אוכל

רבייה של תוכי קוניור שמש

כאשר מתכוננים לרבייה וגידול, חיוני לספק לקוניורי השמש סביבה מתאימה. כלוב מאוורר ומרווח הוא אידיאלי, באורך של לפחות 182 ס״מ אורך, 92 ס״מ רוחב וגובה של 182 ס״מ. המתחם צריך להכיל קופסת קינון במידות מתאימות, בסביבות 25 ס״מ רוחב, 25 ס״מ עומק ו 61 ס״מ אורך , עם חור כניסה בקוטר של כ-8 ס״מ.

תזונה בריאה משחקת תפקיד משמעותי בגידול מוצלח. יש לתת לקוניור שמש מגוון של פירות טריים, ירקות, זרעים וכופתיות. זה מבטיח שהם מקבלים את החומרים המזינים והוויטמינים הדרושים כדי לסייע ברבייה. סידן חיוני במיוחד עבור תוכים נקבות שמטילות ביצים, ולכן שילוב עצמות או גושי מינרלים מועיל מאוד.

זוגות מראים בדרך כלל סימנים של נכונות להתרבות בין הגילאים שנתיים עד 4 שנים. במהלך עונת הרבייה, קוניור השמש הופכים קוליים יותר ועוסקים בתצוגות חיזור. הציפור הזכרית עשויה להראות סימני חיבה. ברגע שהם מזדווגים, הנקבה תטיל 3 עד 5 ביצים, בדרך כלל מטילה אחת כל יומיים.

הדגירה נמשכת כ-23 עד 26 ימים, במהלכם הנקבה תהיה אחראית בעיקר לישיבה על הביצים, בעוד הזכר ידאג לצרכיה. לאחר בקיעת הביצים, ההורים יעבדו יחד להאכלה וטיפול בגוזלים. לאחר כ-50 יום, הקוניורים הצעירים יתחילו לגדול, ושני ההורים יסייעו ללמד אותם כישורי חיים חיוניים.

קוניור שמש כחיית מחמד

קוניור שמש הם יצורים חברתיים שנהנים להיות בקרבת אנשים וציפורים אחרות. מכיוון שהם אינטליגנטים, הם יכולים ללמוד טריקים ולחקות צלילים או מילים עם הכשרה מתאימה. זה שומר גם על התוכי וגם הבעלים מעורבים ומשועשעים. עם זאת, יש לציין כי תוכים אלה יכולים להיות גם רועשים למדי, מה שהופך אותם לא מתאימים למגורים בדירה.

חיוני לוודא שמרחב המחיה שלהם מתאים. הם דורשים כלוב מרווח עם מספיק מקום לפרוש את הכנפיים שלהם. הסורגים צריכים להיות מרווחים לא יותר מ 2.5 ס״מ זה מזה כדי למנוע בריחה ופציעה. בנוסף, ספקו להם מגוון של צעצועים ומוטות בתוך הכלוב לגירוי ופעילות גופנית.

לסיכום, הקוניור שמש יכול להוות חיית מחמד נפלאה עבור אלה שמוכנים לספק את הטיפול והתשומת לב הדרושים. עם המראה הכובש והאישיות המרתקת שלהם, הם יכולים להפוך לחבר אהוב במשפחה.

אורכם של קוניור שמש הוא בדרך כלל הוא כ 30 ס"מ מהמקור לזנב.

תזונה מאוזנת היטב עבור הקוניור שמש כוללת כופתיות באיכות גבוהה, פירות טריים, ירקות, ואגוזים וזרעים מדי פעם. הבטחת תזונה מגוונת חיונית לבריאותם.

קוניור שמש מסוגלים ללמוד לחקות צלילים ומילים, אך יכולת הדיבור שלהם מוגבלת בהשוואה לכמה מיני תוכים אחרים. הם ידועים בקריאות ושריקות העליזות שלהם.

קוניור שמש מומלץ. בדרך כלל לבעלי ניסיון קודם, זאת בשל הצרכים החברתיים שלהם והקולניות שלהם. עם זאת, הם יכולים להיות חיות מחמד מצוינות עבור אלה שמוכנים להשקיע זמן ותשומת לב בטיפול שלהם.

לקוניור שמש יש תוחלת חיים ארוכה יחסית ויכולים לחיות כ-20 עד 30 שנים או יותר עם טיפול נאות.

קוניור שמש ידועים באופיים השובב והאנרגטי שלהם. הם נהנים לטפס, לחקור וללעוס צעצועים. הם גם קולניים ויכולים להיות די רועשים, במיוחד כאשר הם נרגשים.

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

כותבת המאמר
כותבת המאמר

נעים מאוד, ריטה פסחוב. .אמא ל-3 וחובבת תוכים מושבעת. תוכים הם השילוב האולטימטיבי של בעל חיים חברותי, משעשע ואוהב רק ללא הפרווה שמכסה את הריצפה. מוזמנים לקראו עוד עלינו בעמוד האודות.

מאמרים נוספים