למה חשוב להרחיק ציפורים מציפורים אחרות?

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

אם אתם שואלים למה חשוב להרחיק ציפורים מציפורים אחרות, התשובה לכך משתנה בהתאם למה שאתם מעוניינים למנוע. למשל, אם יש לכם תוכים בביתכם, תרצו באופן טבעי להזמין הרחקת יונים כדי להרחיק את התוכים מאותן כינים, חיידקים ווירוסים של יונים. מה מעבר לכך? – המשיכו לקרוא. 

כמה מילים על טכניקות אסורות להרחקת ציפורים

אם אתם מגדלים בביתכם תוכים או ציפורי נוי מסוג אחר, הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לשמור על אותם ציפורים ממזיקים שונים, כולל כינים המאופיינות עם יונים. מעבר לכך, חשוב גם לדעת שלא כל הציפורים מסתדרות זו עם זו, ולעיתים אף עשויות לתקוף אחת את השנייה. במילים אחרות, אם בסביבת המגורים שלכם יש להקות יונים, חשוב להרחיקן. בבואכם להזמין שירותי הרחקת יונים במחיר זול לביתכם, שימו לב ל-2 הנקודות הבאות:

  • x ירי ביונים אינו חוקי בישראל, למעט מקרים נדירים בתיאום עם רשות הגנים והטבע. 
  • x הרעלת יונים בישראל אינה חוקית.
יונים

כמה מילים על התנהגות ציפורים לציפורים אחרות 

מעבר למה שציינו עד כה, ישנן סיבות שונות ונוספות לכך שחשוב להרחיק ציפורים מציפורים אחרות, במיוחד אם אתם מגדלים תוכים או ציפורי נוי. לדוגמה, חשוב לקחת בחשבון את הנושא של התחרות על מזון. יונים, למשל, יכולות לאכול את המזון המיועד לציפורי נוי, במיוחד אם אתם נוהגים לתלות את הכלוב במרפסת כדי שהתוכים הקטנים שלכם יוכלו להתאוורר ולקבל קצת שמש. אפשר לפתור את הבעיה הזו באמצעות הזמנה של גורם מקצועי אשר יודע להרחיק יונים מהמרפסת לצמיתות או על ידי שימוש באחד מהפתרונות הבאים באופן עצמאי: 

  • התקנת דוקרנים מפלסטיק או מחומרים חזקים יותר.
  • התקנת רשת יונים מחומרים כמו פוליאתילן או מונופיל.  
  • הרחקת יונים באמצעות מכשירים אלקטרוניים העובדים על תדרים שונים. 

יש לציין, על פתרונות כמו התקנת דחליל ופריטים מנצנצים בשמש – אנחנו לא מדברים כלל וכלל. זאת, עקב אי היעילות שלהם. יונים הן חיות מסתגלות ומהר מאוד הן מבינות מה באמת מאיים עליהן ומה לא. אם תתקינו דחליל, בסופו של דבר תהיה לכם בובה מלאה בלשלשת יונים. 

לסיכום, מה לעשות כשיש מתקפת יונים על ציפורי נוי?

בסופו של דבר, יונים הן לא חיות תוקפניות, אבל הן כן יכולות להוות מטרד בלתי מבוטל וכן נושאות על הגוף שלהן חיידקים שונים המזיקים הן לציפורי נוי והן לבני אדם. לסיכומו של דבר, תוכלו לבחור במספר פתרונות הרחקת יונים בזול, אבל זכרו תמיד שעליכם לנקות את הסביבה שבה היונים שכנו לאחרונה. במילים אחרות, כל עבודת הרחקת יונים צריכה לכלול גם חיטוי וניקוי של סביבת הלשלשת של היונים. אחרת, אתם פשוט תמצאו את עצמכם חיים באזור מזוהם ואף מסוכן לבריאות (במיוחד לנשים בהריון). זהו, הגעתם להחלטה להרחיק את המטרד מביתכם? – אנחנו ממליצים לערוך השוואת מחירים בין חברות הדברה והרחקת יונים. בהצלחה! 

להצעת מחיר על תוכי השאירו פרטים:

כותבת המאמר
כותבת המאמר

נעים מאוד, ריטה פסחוב. .אמא ל-3 וחובבת תוכים מושבעת. תוכים הם השילוב האולטימטיבי של בעל חיים חברותי, משעשע ואוהב רק ללא הפרווה שמכסה את הריצפה. מוזמנים לקראו עוד עלינו בעמוד האודות.

מאמרים נוספים